Wybrać nowości, czy rynek wtórny na Pomorzu?

gdańsk, mieszkania, budynki
Trójmiasto od lat oferowało szeroki wachlarz możliwości zarówno lokalnym, jak i przyjezdnym inwestorom, do rozwinięcia swoich skrzydeł i zbudowania stabilnego gruntu na przyszłość. Rynek mieszkaniowy mimo drobnego przestoju nadal prężnie się rozwija, a zapotrzebowanie zarówno wśród grup klientów bardzo, jak i średnio zamożnych nie słabnie.

Okolice Gdyni, Sopotu oraz Gdańska należą do jednych z najbardziej malowniczych w całym kraju. Fakt, ten powoduje, że coraz częściej zarysowuje się tendencja do kupowania mieszkań (zarówno nowych jak i odsprzedanych) dla samej formy prestiżu. Bardzo dobre skomunikowanie przestrzeni trójmiejskiej oraz stale powiększające się obszary biznesowe powodują, że proponowane inwestycje mieszkaniowe nie mają już jedynie wymiaru stricte praktycznego.

osiedle mieszkaniowe
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Developerzy kuszą połączeniem malowniczości, prostoty, stylu oraz funkcjonalności. Nowoczesne osiedla powstające na terenach Gdyni i Gdańska, mimo sporych cen, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Sprzedający szukają jednak dodatkowych opcji zarobku. W obszarze trójmiejskim coraz szybszego rozpędu nabiera rynek wtórny, szczególnie na terenie Sopotu, który stanowi swego rodzaju wizytówkę północnej Polski.

Sprawę można rozwiązać dość szybko już na poziomie samego planowania. Niestety większość szukających zbytnio rozprasza swoją uwagę, dookreślając swoje preferencje lub skalując je w trakcie efektów wyszukiwania. Jest to błąd – ponieważ Trójmiasto zapewnia dostęp do idealnej bazy miejsc, w których dokonywane są inwestycje mieszkaniowe. Problem nie są tutaj same preferencje klientów, tylko ich uściślenie. Jeśli mieszkanie potrzebne jest szybko lub dysponujemy dobrym kapitałem, to znalezienie dobrze położonego, skomunikowanego oraz malowniczego zakątka za pośrednictwem rynku wtórnego nie prezentuje sobą większych problemów.

mieszkania w gdańsku
Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony, jeśli plan kupującego nie przewiduje odgórnego ograniczenia w cenie, to bez większych problemów odszuka on inwestycje mieszkaniowe, które właśnie skończyły się budować, lub zaraz się kończą. Wbrew obowiązującemu mylnemu pojęciu, nowe osiedla mieszkaniowe powstają ze stałą szybkością, jedyną różnicą jest rodzaj klientów. Obecnie w okolicach Trójmiasta następuje znaczny przypływ kupujących z zewnątrz traktujących inwestycje mieszkaniowe, jako część przyszłościowego planu emerytalnego lub biznesowego.

W ostatecznym rozrachunku decyzja zawsze pozostaje po stronie kupującego, jednak zaznaczyć trzeba tutaj, że nie istnieje jedna, skuteczna i sprawdzona opcja wyboru między rynkiem wtórnym, a nowo wybudowanym obiektem. Cały proces decyzyjny rozbija się o indywidualne preferencje kupujących, warto, więc przed rozpoczęciem poszukiwań dokładnie dookreślić swoje rzeczywiste potrzeby.

Pages:
Edit