Warto sprawdzić dewelopera, zanim podpiszemy umowę

kruszywo
Gdy planujemy zakup nowego mieszkania, to z reguły najpierw myślimy o dobrej lokalizacji i cenie. Są to wyjątkowo ważne rzeczy, które mają znaczący wpływ na naszą decyzję. Warto jednak także zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dewelopera, ponieważ od tego może bardzo wiele zależeć.

biuro nieruchomości
Autor: GHELAMCO POLAND Sp. z o.o.
Źródło: GHELAMCO POLAND Sp. z o.o.
Jeżeli chcemy sprawdzić dewelopera, to możemy to zrobić na kilka sposobów. Najłatwiejsze oczywiście będzie przejrzenie jego poprzednich inwestycji – udanie się na miejsce, znalezienie forum mieszkańców, na którym dyskutują i zorientowanie się, czy wszystko poszło zgodnie z planem, czy nie trzeba było dokonywać wielu poprawek oraz czy mieszkańcy są ogólnie zadowoleni. Dobry deweloper powinien przede wszystkim być rzetelny, nie zaszkodzi więc sprawdzić czy ten wybrany przez nas posiada jakieś certyfikaty, które to potwierdzają.
Znakomitym pomysłem może być także zajrzenie do Internetu na rozmaite strony zajmujące się branżą budowniczą. Z pewnością znajdziemy tam mnóstwo dyskusji i opinii ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie z wybranym przez nas deweloperem. Z takich miejsc dowiemy się czy jest on sprawdzonym partnerem, czy podchodzi do potrzeb swoich klientów profesjonalnie czy traktuje ich niedbale. Dobry deweloper pomaga mieszkańcom w wielu ważnych kwestiach oraz stara się rozwiązać wszelkie spory tak, aby obie strony były zadowolone.
kruszywo
Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele usterek wychodzi dopiero po jakimś czasie, więc na samym początku może wydawać się, że wszystko jest w porządku. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób wybrany przez nas deweloper załatwia takie sytuacje. Nie raz na forach mieszkańców można znaleźć liczne skargi i pretensje, że w budynku sporo rzeczy jest źle zrobionych, a deweloper ignoruje apele mieszkańców. W takim wypadku warto się zastanowić, czy nie poszukać innego inwestora. Nie zawsze wymarzona lokalizacja jest warta tego, żebyśmy potem przez wiele lat żyli w miejscu mało komfortowym, które wymaga nieustających napraw.
Warto więc pamiętać, aby wziąć pod uwagę doświadczenie i sposób działania dewelopera, którego wybraliśmy – lcc.pl.

Wiadomo, że zawsze na pierwszym miejscu będziemy stawiać lokalizację i cenę naszego wymarzonego mieszkania, jednak mogą one być mniej istotne, jeśli okaże się, że wybrany przez nas deweloper jest całkowicie nieudolny lub nawet wrogo nastawiony do mieszkańców. Trzeba wziąć pod uwagę te trzy kwestie i spróbować znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się, że za parę lat nasz dom będzie nadawał się do remontu, a deweloper zniknie.
Pages:
Edit