Nowe mieszkanie – co oferują developerzy?

mieszkania deweloperskie
Rynek pierwotny rozwija się w Polsce wyjątkowo sprawnie. Co rusz zarówno w dużych miastach, jak i na obrzeżach można znaleźć nowe inwestycje mieszkaniowe. Developerzy kuszą coraz lepszymi wariantami przeznaczonymi jednakowo dla młodych małżeństw, jak i osób ceniących sobie ciszę, spokój oraz życie singla. Nowe inwestycje mieszkaniowe pozwalają zarówno na oderwanie się od miasta, jak i znalezienie własnego zakątka w jego obrzeżach.

nieruchomości, budynek mieszkalny
Autor: Dimitris Graffin
Źródło: http://www.flickr.com
Na popularności w ciągu ostatnich lat nabrały mieszkania na nowoczesnych zamkniętych osiedlach. Tego rodzaju inwestycje przedstawiają sobą szerokie spektrum cenowe. Możliwym jest znalezienie wartościowej opcji o wysokiej jakości, której cena będzie porównywalna z mieszkaniem w bloku z dużej płyty (rynek wtórny). Zamknięte osiedla dają większą prywatność, niezależność oraz poczucie bezpieczeństwa. Umiejscowienie w obrzeżach miasta pozwala na nierezygnowanie z dobrego skomunikowania z najważniejszymi punktami, które każdy dorosły musi codziennie odwiedzać.
Całość nowej inwestycji mieszkaniowej, jak zawsze rozbija się o wielkość posiadanego budżetu. Nowe projekty developerskie stanowią obecnie „towar” wyjątkowo chodliwy, także szukanie okazji oraz przeglądanie ofert powinno być dopełnieniem każdego dnia dla wszystkich pragnących mieszkania z rynku pierwotnego. Wśród nowoczesnych rozwiązań developerskich dominują przyosiedlowe siłownie, parki, place zabaw, miejsca przeznaczone na grill oraz małe enklawy służące relaksowi. Tego rodzaju dopełnienia bardzo rzadko można spotkać w trakcie przeglądania ofert pochodzących z rynku wtórnego.

Na co zwracać uwagę wybierając developera?:

nieruchomość deweloperska
Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
– Czy nowe inwestycje mieszkaniowe mają pełny plan zagospodarowania terenu? – czy jest on już zatwierdzony, czy dopiero będzie. Chodzi tutaj o uniknięcie sytuacji, gdy po kupnie wymarzona wizja, za którą zapłaciliśmy niedojdzie do skutku w wyniku zmian budowlanych lub braku niezbędnych pozwoleń.

– Zweryfikować wcześniejsze inwestycje mieszkaniowe przeprowadzone przez developera. Niektóre spółki developerskie istnieją na rynku dość krótko, w skutek rosnącego zapotrzebowania ze strony klientów nowe inwestycje mieszkaniowe przeżywają swój rozkwit. Oznacza to jednak również wzrost ryzyka do nadużyć oraz potencjalnych problemów dla kupujących. Niezbędnym jest wykonanie gruntownej analizy przeszłości inwestycyjnej zanim zdecydujemy się powierzyć nasz kapitał na kupno nowego mieszkania.

– Gruntowne przeanalizowanie umowy kupna ze szczególnym zwróceniem uwagi na wszystkie dodatkowe koszty manipulacyjne oraz potrącenia, które mogą być nałożone w przypadku opóźnień ze spłatą.

Kupno nowego mieszkania to w wielu przypadkach inwestycja na całe życie. Pamiętajmy, że przed zakupem wymarzonego mieszkania musimy wyeliminować ryzyko wystąpienia przyszłych przykrych niespodzianek.

Pages:
Edit