Lokale mieszkaniowe,które wystawia się na sprzedaż

mieszkanie, lokal
Każdy z nas ma własny pomysł na życie. Jednak można śmiało stwierdzić, że w dzisiejszych czasach kupno mieszkania dla bardzo wielu osób jest priorytetem. Podobnie jak dla wielu ludzi priorytetem jest sprzedaż mieszkań. Jeśli zajmujemy się sprzedażą mieszkań to musimy pamiętać o tym, że rynek nieruchomości jest dość specyficzny.

budynek, mieszkanie
Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze obecnie każda osoba, która chce sprzedać mieszkanie może to zrobić bez żadnych pośredników. Wystarczy dostęp do Internetu. Można zrobić kilka zdjęć mieszkania, które chcemy sprzedać, dodać do tego kilka słów od siebie i już ludzie zainteresowani tego typu mieszkaniem będą się mogli do nas zgłaszać. Oczywiście później trzeba załatwić wszystkie kwestie notarialne, ale możemy być pewni, że nikt nie weźmie dodatkowych pieniędzy za to, że znalazł nam kupca, czy też, że znalazł nam mieszkanie. Bo przy sprzedaży mieszkań może również uczestniczyć pośrednik.

W zależności od tego, do kogo się zgłosimy może to być wolny strzelec, a może to być biuro nieruchomości. Wtedy cała machiną związaną z ogłoszeniami na różnych portalach internetowych, umawianiem spotkań i dopięciem transakcji podług prawa obowiązującego w danym kraju, będzie zajmował się właśnie pośrednik. Wszystko, więc zależy od tego, w jaki sposób chcemy sprzedać mieszkanie. Takie mamy opcje, jeśli chodzi o rynek wtórny. Natomiast na rynku pierwotny poza biurami nieruchomości, które współpracują z deweloperami również sami deweloperzy są w stanie zająć się sprzedażą mieszkań na osiedlu, które tworzą. Bo firmy deweloperskie kończą swoją pracę dopiero, gdy wszystkie lokale w budynku, który stworzyli zostaną sprzedane, bądź też wynajęte. (https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw/w-sprzedazy) Dobrze, więc się zastanowić nad tym, w jaki sposób chcemy sprzedać mieszkanie, bo opcji jest naprawdę sporo.

miasto, wieżowce
Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba też liczyć się z tym, że jeśli na własną rękę zechcemy się zająć sprzedażą naszego mieszkania, to może to trochę potrwać. Dlaczego? Otóż rynek nieruchomości w Polsce jest naprawdę dobrze rozwinięty i poza mieszkaniami na rynku wtórnym, wciąż pojawiają się mieszkania na rynku pierwotnym. A kiedy okazuje się, że i tak ludzie muszą wziąć kredyt na mieszkanie, to biorą często większy tylko po to by mieć nowe mieszkanie. Warto, więc dwa razy się zastanowić, czy nie lepsza okaże się sprzedaż mieszkań przez pośredników znających się na rzeczy. Bo osoby, które siedzą w tej branży łatwiej znajdą osoby chętne na nasze mieszkanie. Owszem będzie trzeba im zapłacić, ale jeśli zależy nam na czasie, to nie ma, nad czym dywagować.
Pages:
Edit