Kilka priorytetów dla odpowiedzialnego zarządcy.

mieszkania, nieruchomości
Często spotykamy się z pojęciem społecznej odpowiedzialności biznesu. Wielkie korporacje, a także te mniejsze firmy, po wypracowaniu pierwszych zysków, starają się ze wszystkich sił, by pokazać się w klientom. Mogą to robić za pomocą właśnie CSR, dzięki któremu dbamy tak o własne interesy, jak i o klientów oraz pracowników.

mieszkania deweloperskie
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku mieszkaniowych ważnym elementem jest by dobry deweloper zadbał o wszystkie szczegóły. Pierwszym elementem są zatrudnieni pracownicy. Bowiem jak inaczej zaufać w to, że wszystko będzie należycie zrobione, gdy pracownicy będą niezadowoleni? Jednak tutaj również nie można przesadzać. Zdarzają się sytuacje, gdy pracownicy budowy mają za dużo tzw. „luzu” i pozwalają sobie na, na przykład, co jest już karygodne – alkohol w pracy. Niestety, powoduje to różne nieprzyjemne sytuacje, gdy pracownik nie dość, że zagraża sobie na budowie, ale także kolegów i osobom postronnym.

Ważne są tu również właśnie osoby zupełnie nie związane z naszą firmą. Zazwyczaj budowa budynku mieszkalnego dzieje się na osiedlu, które ma już kilka bloków. W nich mieszkają i egzystują już normalnie ludzie. To właśnie o nich trzeba zadbać już na etapie rozpoczęcia budowy. Bo co z tego że stworzymy fantastyczne kompleks mieszkalny, gdy sąsiedzi, czasami nawet na złość w odwecie za pracę na budowie w godzinach nocnych lub nieuprzejme zachowanie naszych pracowników, puszczą fatalną opinię na temat naszego nowego osiedla? Ceny za metr kwadratowy z automatu pójdą w dół, a nasze zyski znacznie się pomniejszą.

Dobry deweloper powinien zadbać również o środowisko. Bardzo niekorzystny wizerunek kreuje sytuacja, gdy nasz budynek powstaje na miejscu uprzedniego parku. A sytuacje takie zdarzają się coraz częściej, gdyż tereny w centrum miast są w większości już zagospodarowane. Wtedy jedynym miejscem do rozbudowy infrastruktury mieszkaniowej pozostają tereny zielone. Trzeba więc wykorzystywać inne przestrzenie.

bloki mieszkalne, osiedle
Autor: Vincent Valvona
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu – w Krakowie wykorzystano ogródki działkowe. Były one w praktyce nieużytkami, gdyż w większości wypadku ludzi albo tam nie mieszkali, nic nie uprawiali, albo po prostu nie dbali. Deweloper wykupił je i przekształcił w Kraków Arenę oraz nowe osiedle mieszkalne. Teraz te tereny już nie straszą, a wręcz zachęcają do spacerów i odwiedzin. Tylko czekać, aż ostatnie budowy budynków w okolicy zostaną zakończone i całość będzie można nazwać jedną z piękniejszych części Miasta Królów.W ten właśnie sposób dobry deweloper, który chce, by tak go właśnie nazywano, powinien dbać o swoje, jak i również o interesy innych ludzi.
Pages:
Edit