Jak kupić mieszkanie od dewelopera ?

dom
Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym często decydujemy się na inwestycję w nieruchomość, która jeszcze nie istnieje. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem, warto więc własnymi działaniami to ryzyko dostatecznie zminimalizować. Czego należy się bać? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera? Poniżej kilka porad.

Mieszkania deweloperskie
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkanie kupuje się na wiele lat, często posiłkując się przy tym pieniędzmi banku. Nie każdy młody człowiek jest w stanie bowiem za własne pieniądze kupić nawet małą kawalerkę na obrzeżach. Warto więc zainwestować czas i wysiłek w to, by transakcję przygotować jak najlepiej. W takiej sytuacji lepiej chuchać na zimne i z góry przygotować się na najczęściej pojawiające się przeszkody i problemy. Przede wszystkim należy dopilnować, by jak najwięcej ustaleń znalazło się w umowie deweloperskiej. Ważne, by były o konkrety, a nie ogólniki. Jeśli ktoś boi się ryzyka a planuje zakup nieruchomości, mieszkania deweloperskie mogą nie być dobrym trafem . Wydawać by się oczywiście mogło, iż wcale nie jest to ryzyko – kupujemy po prostu mieszkanie na nowym osiedlu, projektowane w nowoczesny sposób. Aczkolwiek wszystko ma swoje plusy i minusy. Obecnie należy pamiętać, iż im więcej załączników ze szkicami, planami i dokładnymi opisami miała umowa, tym lepiej. Jeśli deweloper zapowiada przestrzeń zieloną na skwerze pod budynkiem, to niech do umowy załączy plan z oznaczeniem najważniejszych elementów planowanego rozwiązania. Nie jest to jego obowiązek, aczkolwiek z racji tej, iż kupujący od niego mieszkanie człowiek ryzykuje swoje pieniądze, ma prawo się o to upominać. Warto zatroszczyć się także o szczegóły dotyczące wykończenia mieszkania. Załącznik z dokładnie rozrysowanymi schematami nie tylko pozwoli skontrolować wykonanie pracy, ale i ułatwi w przyszłości życie. Znaczenie mają też dokładne wymiary pomieszczeń , nie chcemy bowiem, aby w trakcie przeprowadzki do naszego nowego i wymarzonego lokum coś nas zaskoczyło niemile. Każdy bowiem zdaje sobie z tego sprawę, ale w natłoku dnia codziennego, czasem zapominamy o tym, iż zakupioną nieruchomością jeszcze przed wprowadzeniem się do niej, trzeba się zająć – Lc corp.
Blok mieszkalny
Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
dom
Autor: John Carkeet
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to banał, to warto pamiętać, iż zakup mieszkania od dewelopera to dopiero początek ponoszenia kosztów.

Nieruchomość trzeba zwykle jeszcze wykończyć i urządzić, a to może pochłonąć sporo kapitału. Oczywiście wiadomym jest, iż w obecnych czasach posiłkujemy się pieniędzmi zaczerpniętymi z banku, jednak należy pamiętać, iż wszystko trzeba robić według wcześniejszego przemyślanego planu.
Pages:
Edit