Dlaczego warto jest zainwestować w nieruchomości ?

Mieszkania na sprzedaż
Wchodząc z tematem od samego początku wyjaśnijmy czym są nieruchomości. W ujęciu prawa cywilnego nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem związane lub części takich budynków, jeżeli na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności.

Mieszkania na sprzedaż
Autor: www.Ornamentyka.pl
Nieruchomości dzieli się na: gruntowe, budynkowe lub części budynków.
W wyniku kryzysu na światowych rynkach finansowych, nastąpił spadek cen nieruchomości. Niestety, taka sytuacja jest bardzo komfortowa jedynie dla tych, którzy mają sporo wolnych środków finansów i dobrą zdolność kredytową. Kredyty bowiem, nie tylko stały się zdecydowanie droższe, ale też
procedury ich przyznawania zostały przez banki zaostrzone. Czy warto zatem, się zadłużyć, by zainwestować w mieszkania na sprzedaż? Więc, nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania. Ceny na tym rynku są stosunkowo stabilne i mają charakter przeważnie wzrostowy. Obecna sytuacja zdaje się ten pogląd nieco negować, ale to jedynie wyjątek potwierdzający regułę, która w niedługim okresie czasu powinna znów zacząć obowiązywać. Nieruchomość jest inwestycją bardzo elastyczną, którą możesz wykorzystać dla osiągnięcia jednorazowego zysku (sprzedaż) lub uzyskania przepływu kapitałowego, kiedy to mieszkanie wynajmiemy. Co ciekawe, kiedy popyt na kupno nieruchomości maleje, zwiększa się on na ich najem, zatem w obydwu przypadkach możesz na tym zarobić. Jeżeli zdecydujesz się więc na inwestycję to weź wcześniej pod uwagę zarówno plan zagospodarowania przestrzennego miasta w którym chcesz ją kupić, jak i projekt rozwoju jego konkretnych obszarów. Pamiętajmy przy tym, by wybierać takie mieszkania, które najchętniej są kupowane i wynajmowane. W praktyce inwestycja w nieruchomości wygląda tak, że kupujemy kamienicę mieszkalną lub kilka mieszkań i wynajmujemy je innym ludziom. Miesięcznie możemy zarobić z 10 mieszkań nawet 10 000 złotych. W skali rocznej daje nam to 120 000 złotych, a po około 10 latach stajemy się milionerami. Pod warunkiem, że raty kredytów nie wzrosną i zawsze będziemy mieli pełny zestaw lokatorów w naszych mieszkaniach – http://lcc.pl.

Wszystko więc trzeba sobie bardzo dokładnie rozplanować przed podjęciem decyzji inwestowania w mieszkania na sprzedaż lub wynajem.
Obecnie wielu ludzi inwestuje swój kapitał w nieruchomości, bowiem na nie zawsze będzie popyt. Czy to wynajmiemy, czy wyremontujemy mieszkanie i sprzedamy za wyższą kwotę – to już zależy od nas i od naszego pomysłu na swoją działalność.
Pages:
Edit